top of page

       Kim jesteśmy?

 

Jesteśmy przedsiębiorstwem społecznym. Znaczy to, że cały zysk z działalności komercyjnej przeznaczamy na działania prospołeczne. W takiej formie działamy od sierpnia 2013 roku. Edukacją fotograficzną zajmujemy się od maja 2009 r. To tyle jeśli chodzi o charakterystykę formalno-prawną.

 

Stanowimy zgrany zespół młodych, pełnych pasji, zaangażowania i wiary w wyznaczone cele ludzi. Charakteryzuje nas niezłomność i determinacja. Połączyła nas potrzeba działania dla dobra społeczeństwa, w którym żyjemy. Wiele jest form działalności społecznej. My stawiamy na edukację gdyż wiedza i umiejętności to najcenniejsze dary jakie można podarować. To prezent którego nie sposób zgubić, zepsuć, znudzić się nim. Kto raz odkryje radość płynącą z udanych zdjęć, ten nigdy o niej nie zapomni. Nasze sylwetki TUTAJ.

 

       Co jest naszym celem?

 

Zarażanie pasją do fotografii poprzez powszechną edukację fotograficzną. Propagowanie świadomego posługiwania się aparatem czego efektem są dobre, po prostu udane zdjęcia. Te znów są źródłem przyjemności i zadowolenia ich autora. Inaczej. Uczymy jak czerpać radość z fotografii, z fotografowania. Chcemy wywołać trwały trend, w którym to rozumne posługiwanie się aparatem, będzie spostrzegane jako bardzo OK. Umiejętność robienia ciekawych zdjęć będzie wysoce pożądana a pokazywanie, umieszczanie w sieci byle jakich fotek będzie passe.

 

Poza celami fotograficznymi mamy ambicję promować takie wartości jak rodzina, świadome rodzicielstwo, zdrowe odżywianie i wiele, wiele innych bliskich naszym sercom wartości. Stąd też w ramach Rodzinnych Społecznych Warsztatów Fotograficznych „Dziecko w Obiektywie” odbywały się spotkania z psychologiem dziecięcym i dietetykiem.

 

Z tych pragnień, z tej potrzeby działania na rzecz ogółu powstaje Społeczna Telewizja Obywatelska TOtv.pl. Całym sercem polecamy zapoznanie się z tą inicjatywą, bo to nasze ukochane dziecko, w którego organizację wkładamy mnóstwo czasu i wysiłku.

 

       Co robimy?

 

 

       Do kogo kierowany jest projekt?

 

  • Generalnie do każdego kto ma aparat fotograficzny. Nieważne jaki.

  • Do osób, które mają dość robienia setek zdjęć po to, by wybrać kilka jako takich.

  • Do tych którzy mają lustrzanki, drogie kompakty a fotografując w trybie AUTO. 

  • Wreszcie do tych które/rzy mocniej czują, widzą, próbują przenieść to na zdjęcie,
    ale brak warsztatu im na to nie pozwala. 
     

       Nasze główne hasła to:

 

  • „Wyłącz automatykę - włącz myślenie a będziesz czerpać radość z udanych zdjęć”

  • „Fotografia nie jest trudna - trudne jest podjęcie wysiłku, by się o tym przekonać”

  • „Aparat nie jest skomplikowany - tylko tak wygląda”

  • „Jak nie trąbka czyni trębaczem, tak nie aparat czyni fotografem".

  • "Dobry samochód nie znaczy dobry kierowca. Z aparatami jest identycznie”

  • „Fotopigułka – zażyć w 72 godziny po pierwszy kontakcie z aparatem”

  • „Zrobiłam dobre zdjęcie vs wyszło mi fajne zdjęcie - czujesz różnicę?”

O projekcie, motywcjach, celach i marzeniach najlepiej opowie pomysłodawca projektu, Dominik Peh. 

Anchor 1

Nasz zespół

W gruncie rzeczy, to nie fotografia jest największą moją pasją...lecz ludzie. Fotografia to tylko jeden ze sposobów wyrażania mojego zainteresowania nimi. Będąc fotografem, nauczycielem, pracuję z ludźmi i to mnie kręci w mojej pracy najbardziej. Lubię ludzi, gdyż są utkani z szalenie szerokiego spektrum emocji, na które jestem bardzo wrażliwy. Fascynują mnie ludzie, bo bywają pełni skrajności, sprzeczności, kontrastów. Potrafię znaleźć wspólny język niemal z każdym. To bardzo ułatwia mi przekazywanie wiedzy.

Dominik Peh

Szef zespołu

W latach 2008 - 2013 zaangażowana byłam w rolę Specjalisty ds. rozwoju programu Akademii Przyszłości w Lublinie, która wspiera dzieci w potrzebie. Zdobyte tam doświadczenie utwierdziło mnie w przekonaniu, że chcę działać na rzecz innych, że praca z ludźmi i dla ludzi to jest to. Stąd też narodził się pomysł założenia Fundacji Społecznie Wrazliwi.

Magdalena Ostrokulska

Przewodnicząca Rady Fundacji Społecznie Wrażliwi

Dlaczego chcę wziąć udział w dziele tworzenia Fundacji Społecznie Wrażliwi oraz LubieFotografie.pl?

Przede wszystkim dlatego że ten projekt ma ogromny potencjał. Można zaryzykować stwierdzenie, że to wręcz karkołomne przedsięwzięcie, wymagające wiele pracy i wysiłku, ale jednocześnie projekt, który pozwoli rozwijać się każdemu z członków zespołu. Co więcej idea projektu jest jak najbardziej słuszna i potrzebna. Miło jest być częścią przedsięwzięcia, które niesie ze sobą jakąś głębszą treść, a nie jest jedynie nastawione na zysk i konsumpcję, którymi przesiąknięty jest rynek pracy. Praca w Fundacji Społecznie Wrażliwi pozwoli małymi krokami budować społeczeństwo bardziej świadome i zaangażowane – a to jest to czego bardzo nam obecnie potrzeba.

 

Myślę, że główną cechą do osiągnięcia sukcesu w każdym przedsięwzięciu jest pasja i wiara w to, że cel jest słuszny i realny. Jestem głęboko przekonana o sukcesie Fundacji Społecznie Wrażliwi. LubieFotografie.pl i Telewizji Obywatelskiej TO.tv, ponieważ są to projekty dla ludzi i o ludziach. Dlatego też do realizacji projektu chcę wykorzystać i dzielić się moimi umiejętnościami z zakresu grafiki oraz Public Relations.  

Monika Schmeichel

Graficzka, specjalistak od PR

"Staram się zawsze przestrzegać swojej zasady, że nie ma problemów nie do rozwiązania i rzeczy nie do wymyślenia, bo wiem, że czasami wystarczy jedynie trochę dłużej pomyśleć. Jako absolwentka dziennikarstwa nie wyobrażam sobie pracy, która w żaden sposób nie byłaby związana z mediami. To od pierwszych miesięcy studiów fascynuję się przepływem informacji, budowaniem treści, brandingiem, a w szczególności nowymi mediami, internetowymi platformami edukacyjnymi, montażem filmowym i technologiami mobilnymi. Temat nowości technologicznych, kampanii medialnych i możliwości rozwoju innowacyjnych pomysłów w sieci są dla mnie absolutnie i wiecznie niewyczerpane. Nie trzeba zresztą dużo, aby zauważyć w tym prawdziwe szaleństwo. 

 

Oprócz tego, w dalszej edukacji podejmuję zagadnienia ruchów społecznych i gender studies. Uparcie dążę, aby i w tej dziedzinie uzyskać kiedyś status ekspercki. Zarządzam swoją fundacją, co pozwala mi rozwijać niestandardowe zagadnienia i realizować małe marzenia. Kocham teatr. W teatrze mogłabym zamieszkać. Na teatr mam pewien plan, który odmieniłby go na zawsze.

Lena Bielska

Social Media Manager

Mateusz Kołodziejczyk

Szef zespołu realizacyjnego - wideo

Dlaczego się angażuję?"Jednym z uroków życia jest jego nieprzewidywalność" - tak też przypadek sprawił, iż rozpocząłem współpracę z Dominikiem. Film to nic innego jak uporządkowane zdjęcia puszczone w odpowiednim tempie, stąd też podobieństwo zainteresowań pozwoliło nam na rozwinięcie współpracy. W firmie odpowiedzialny jestem, nie tylko za tworzenie reklamówek naszej firmy, ale również sporządzanie wideorelacji z kursów oraz wszelkich imprez na których pojawia się LubieFotografie.

Marta Majchrzak

Wykładowca, trener fotografii

Absolwentka AWF Katowice, instruktorka jogi, fitness i pływania, fotograf z zamiłowania. Pracuję zarówno z dorosłymi jak i dziećmi. Fotografia towarzyszyła mi od najmłodszych lat. Zostałam "zarażona" tą pasją od taty, który, podobnie jak ja teraz, był fascynatem. Sama pierwsze poważne próby podjęłam w wieku 18 lat, kiedy to kupiłam swoją pierwszą analogową lustrzankę. Moje zainteresowanie wzrosło tak bardzo, że fotografia jest nieodłączną częścią mojego codziennego życia. Z każdym dniem staram się rozwijać swoje umiejętności i poszerzać horyzonty.

Wojciech Podhorski

Mistrz fotografi - wykładowca / trener

Dominika znam kilkanaście lat. Niemal od samego początku uczestniczę jako nauczyciel w działaniach LubieFotografie.pl. Byłem świadkiem wszystkich wzlotów i upadków firmy, portalu, Dominika. Pamiętam okresy kiedy szkoliliśmy po 150 osób miesięcznie i miesiące gdy nie działo się nic.

 

O fotografii wiem chyba wszystko. Obok nurkowania to moja największa pasja. Talent pedagogiczny odkrył we mnie Dominik. Dziś mogę śmiało powiedzieć, że jestem lepszy od niego :) Ze względu na skalę przedsięwzięcia do projektu Społecznej Telewizji Obywatelskiej podchodzę z pewną rezerwą. Może to już wiek taki, ale jedno jest pewne. Nigdy wcześniej nie widziałem Dominika tak zdeterminowanego, tak zorganizowanego i skoncentrowanego na zadaniach jak teraz. Wszystko wskazuje na to, że najbliższe miesiące będę miał bardzo pracowite. 

bottom of page